VITAJTE NA STRÁNKE NAŠEJ ŠKOLY
Google

Dnes je: , meniny oslavuje: , zajtra má meniny:


V záujme čo najefektívnejšej motivácie našich budúcich absolventov k podnikateľskej činnosti a v snahe čo najlepšie ich pripraviť na tvrdé podmienky slovenského trhu práce sú naši študenti zapojení do rôznych projektov, akým je napríklad Junior Achievement - aplikovaná ekonomika a výchova k podnikaniu.

     Sú to voliteľné predmety, na ktorých sa študenti učia všetky činnosti spojené s riadnym fungovaním skutočnej firmy od vytvorenia podnikateľského nápadu, vypracovania podnikateľského plánu, založenia firmy, určenia riadiacich pracovníkov cez marketingové činnosti až po likvidáciu firmy. Tieto činnosti si overujú v praxi tým, že si zakladajú vlastnú študentskú spoločnosť, ktorá vykonáva skutočnú podnikateľskú činnosť. Táto študentská spoločnosť sa zúčastňuje veľtrhu študentských firiem, kde prezentuje svoje výrobky a služby.

    Svoje marketingové schopnosti a potenciálny úspech na trhu si môžu študenti overiť počas celého školského roka. Študentom je umožnené vyvíjať rôzne drobné podnikateľské aktivity v priestoroch školy, ako napríklad prevádzkovanie bufetu, čím podporujeme vytváranie vzťahu k individuálnemu podnikaniu.Viac o študentských spoločnostiach:


   
Študentská spoločnosť je jedno z najzaujímavejších častí programu Aplikovaná ekonómia. Študenti reálne zakladajú vlastnú študentskú spoločnosť, volia svojho prezidenta a štyroch viceprezidentov, ktorí ju riadia a s aktívnou pomocou ostatných spolužiakov - zamestnancov firmy - plnia predsavzaté plány. Študentská spoločnosť funguje ako každá iná firma na trhu s jediným rozdielom - časovým obmedzením existencie študentskej spoločnosti. Študenti získajú základný kapitál predajom "akcií", rozhodnú sa pre produkt, pripravia marketingový prieskum, stanovia cenu produktu, vyrábajú alebo ponúkajú služby a realizujú predaj podporovaný marketingovými aktivitami. Na záver študenti uzavrú firemné účtovné knihy, pripravia výročnú správu a spoločnosť dovedú do likvidácie podľa platných predpisov.
TOPlist
© Copyright Ing. Mária Onuferová