VITAJTE NA STRÁNKE NAŠEJ ŠKOLY
Google

Dnes je: , meniny oslavuje: , zajtra má meniny:


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Olympiáda z anglického jazykaKde bolo..., kedy bolo... a ako bolo...
na školskom kole olympiády v anglickom jazyku

 
 


    Vyučujúce anglického jazyka n tunajších školách - Ing. Viera Venglarčíková a PhDr. Andrea brezovská - zorganizovali 03. 12. 2008 školské kolo olympiády v anglickom jazyku pre žiakov oboch stredných škôl. Do súťaže sa zapojilo 21 jazykovo najzdatnejších angličtinárov zo všetkých ročníkov SOŠP a SPŠD.

    Teší nás záujem študentov o anglický jazyk. Pomáha tomu aj snaha členov predmetovej komisie pre cudzie jazyky, ktorí propagujú olympiádu medzi žiakmi, získali ich do súťaže, pomáhali im odbornou radou a upozorňovali ich na vhodnú literatúru. Zároveň bolo v ich záujme zabezpečiť školské kolo po organizačnej a obsahovej stránke.

    Študenti bolo rozdelení do dvoch kategórií. Prvú kategóriu tvorili prvý a druhý ročník, druhú kategóriu tvorili tretiaci a štvrtáci. Súťažné disciplíny tvorili tieto zručnosti: počúvanie s porozumením, opis obrázka a rozhovor s príbehom.

    Žiaci pracovali na  zadaných úlohách samostatne, a tak si vyskúšali "maturitu" v predstihu. Teší nás, že súťažiaci pristupovali k súťaži zodpovedne a disciplinovane. Celé zápolenie sprevádzala pokojná a tvorivá atmosféra, ktorá bola spríjemnená aj posedením pri teplom čaji, na ktoré nezabudli naše pani učiteľky.

    Každú kategóriu hodnotila trojčlenná porota v tomto  zložení: predseda - Mgr. Jozef Kuzemka, pedagogický zástupca, skúšajúcimi boli vyučujúce ANJ - PhDr. Andrea Brezovská a Ing. Viera Venglarčíková. Porota určila poradie súťažiacich za každú kategóriu a s výsledkami boli študenti aj víťazi oboznámení prostredníctvom svojich vyučujúcich a tiež výsledková listina bola vyvesená na informačnej tabuli pri učebni anglického jazyka na 1. poschodí.

    Zároveň predseda skúšobnej komisie - pán zástupca - oficiálne vyhlásil víťazov dňa 5. decembra 2008 o 10.00 h v zasadacej miestnosti, kde im boli odovzdané diplomy a vecné ceny za prítomnosti všetkých účastníkov školského kola olympiády.                                                                                                  PhDr. Andrea Brezovská


Mladší študenti 1.  a 2. ročník SOŠP,. SPŠD           1. miesto - Vladimíra Krištánová - 1. C

2. miesto - Kamil Slivka - 2. C

   3. miesto -
 Denisa Pekalová - 1. D
Starší študenti 3. a 4. ročník SOŠP, SPŠD

 
   1. miesto - Marta Fedušová - 4. A

2. miesto - Dávid Demko - 3. C

                                 3. miesto -  Pavol Chromik - 4. B,  Peter Várady - 3. D


     

 

      

 

 

 

 

 

 

TOPlist
© Copyright Ing. Mária Onuferová