VITAJTE NA STRÁNKE NAŠEJ ŠKOLY
Google

Dnes je: , meniny oslavuje: , zajtra má meniny:

EXKURZIA VOLKSWAGEN BRATISLAVA
Dňa 15.6.2018 sa žiaci 2. a 3. ročníka našej školy zúčastnili odbornej exkurzie v závode VW Bratislava. Fundovaní sprievodcovia nás previedli troma halami závodu - karosáreň, lisovňa a agregátna hala vrámci  prehliadky Produkcia kompakt, kde nám  ponúkli jedinečnú možnosť  vidieť a pochopiť proces produkcie výroby auta a videli sme, v akých krokoch vzniká vozidlo. Volkswagen Slovakia je najväčšia automobilová spoločnosť na Slovensku so závodmi v Bratislave v Devínskej Novej Vsi, v Martine a v Košiciach. Bratislavský závod Volkswagen Slovakia je unikátnym vo svetovom meradle, keďže sa tu ako v jedinom automobilovom závode na svete vyrábajú pod jednou strechou vozidlá piatich značiek (VolkswagenAudiPorscheŠkodaSEAT). Modely z bratislavskej produkcie sa nevyrábajú nikde inde na svete.  Viac ako 99% jeho produkcie smeruje na vývoz  do 148 krajín sveta. 
Viac fotografií nájdete v našej Fotogalérii.
VÝSLEDKY PRIJÍMACÍCH SKÚŠOK
dopravná akadémia
prevádzka a ekonomika dopravy
strojárstvo
LYŽIARSKY VÝCVIK
V dňoch 19. až 23. februára 2018 sa žiaci našej školy zúčastnili lyžiarskeho výcviku v Liptovskej Tepličke. Ubytovanie bolo zabezpečené v penzióne Dolinka a lyžovalo sa v SKI Parku neďaleko dediny. Snehové podmienky boli výborné, takže sa všetci naučili alebo zdokonalili v technike zjazdového lyžovania. Počas voľného odpoludnia  študenti a pedagógovia navštívili Štrbské Pleso, jedno z turisticky najatraktívnejších miest Vysokých Tatier. Na záver sa študenti zúčastnili súťaže v slalome, kde mohli predviesť svoje lyžiarske zručnosti.  Veríme, že rovnako úspešný lyžiarsky výcvik zorganizujeme aj na budúci rok. Športu zdar!
Fotky nájdete vo Fotogalérii.
DOD V DEPE V HUMENNOM
Na pozvanie Železničnej spoločnosti Slovensko, a.s. sme sa 21.11.2017 s našimi žiakmi  zúčastnili Dňa otvorených dverí v Stredisku prevádzky depo - SPD Humenné. Akcia bola zameraná na nadviazanie kontaktu s mladými ľuďmi s elektrotechnickým, strojníckym a dopravno-technickým zameraním a ukázať možnosť kariéry v tejto spoločnosti. Žiaci si prehliadli priestory depa, hnacie koľajové vozidlá, kabínu rušňovodiča a dostali odpovede na svoje otázky.
MOSTY BEZ BARIÉR 2017
Dňa 20. septembra 2017 sa naša škola zúčastnila tradičnej prehliadky stredných odborných škôl a sociálnych zariadení v pôsobnosti Košického samosprávneho kraja v Pribeníku. Náš stánok pútal pozornosť  premietanou prezentáciou škol, prácami SOČ v programe Google Sketchup a výrobkami učebného odboru Praktická žena. Vďaka priaznivému počasiu a vydarenému kultúrnemu programu si mohli všetci účastníci, vrátane nás, vychutnať príjemne strávený deň. 
Ak sa o spomenutom podujatí chcete dozvedieť viac, kliknite tu.
BURZA PRÁCE
Dňa 25.10.2017 sa naša škola prezentovala na pôde Gymnázia P. Horova v Michalovciach na akcii Burza práce. Akcia bola určená žiakov 9.ročníka základných škôl michalovského okresu s cieľom poskytnúť im informácie o možnostiach štúdia na stredných školách. Keďže naša škola ponúka v budúcom školskom roku štúdium na nových odboroch, privítali sme  možnosť sprostredkovať informácie o nich  čo najväčšiemu počtu záujemcov.  Veríme, že sa s niektorými z nich stretneme na prijímacích pohovoroch a v septemberi sa stanú našimi žiakmi.
POTRAVINOVÁ ZBIERKA
Dňa 9.11.2017 sa naši žiaci podieľali na charitatívnej akcii Tesco - potravinová zbierka v spolupráci s Pravoslávnou Cirkvou v Strážskom. Žiaci 3.AD Tomáš Giboda, Simona Janoková, Natália Piskorová a Viliam Treščák sa snažili presvedčiť kupujúcich, aby v rámci svojho nákupu mysleli aj na tých, ktorí trpia nedostatkom finančných prostriedkov. Akcia bude pokračovať až do soboty 11.11.2017 v každej predajni Tesco na Slovensku. Sme radi, že sme mohli prispieť k naplneniu krásnej myšlienky pomoci ľuďom v núdzi. Bližšie informácie nájdete na stránke https://tesco.sk/potravinova-zbierka/

VÝHERCOVIA TOMBOLY DOD 2017

1. miesto - Ondrej Timko, ZŠ Sačurov   - TABLET 

2. miesto Oliver Ovšany, ZŠ Ohradzany - BLUETOOTH REPRODUKTOR

3. miesto - Lukáš Dyľ, ZŠ Rakovec n/Ondavou - USB KĽÚČ  

   Výhercom srdečne blahoželáme!               

SOČ
Dňa 2. marca 2017 sa na našej škole konalo školské kolo 39. ročníka Stredoškolskej odbornej činnosti. Celkovo súťažilo 24 žiakov štvrtého ročníka s 22 prácami v štyroch odboroch:

01 Problematika voľného času
08 – Cestovný ruch, hotelierstvo  gastronómia
09 – Strojárstvo, hutníctvo, doprava
15 – Ekonomika a riadenie

Nakoľko všetci súťažiaci pristúpili k obhajobe svojich prác zodpovedne a s predsavzatím presvedčiť porotu o kvalite a výnimočnosti svojej práce, preto sa porote v zložení:
predseda: Ing. Viera Venglarčíková, členovia:  Ing. Slavomír Rada, Ing. Beáta Šepeľová, rozhodovalo veľmi ťažko. Nakoniec do obvodného kola SOČ,  ktoré sa bude konať 29. marca 2017 v Spišskej Novej Vsi, postúpili 4 práce v dvoch odboroch, a to:

01 Problematika voľného času:
Michaela Stanovčáková – Dopravno-bezpečnostná súťaž – Na bicykli bezpečne
Patrik Boško – Dopravné ihrisko
09 – Strojárstvo, hutníctvo, doprava:
František Majirský 
– Systém električkovej rýchlodráhy v Bratislave
Veronika Štovková – Bezpečnosť cestnej premávky a analýza dopravnej nehodovosti

Na základe rozhodnutia okresnej komisie SOČ práce v odbore 09 automaticky postúpili do krajského kola 39. ročníka SOČ, ktoré sa uskutoční 7. apríla 2017 na SPŠ dopravnej v Košiciach.

Súťaž „Strieborná generácia“ Do konca septembra 2017 sa môžu naši študenti zapojiť do dokumentárnej fotografickej súťaže „strieborná generácia“.   Viac o súťaži sa dozviete kliknutím na: Fotosúťaž – pravidlá 
SÚŤAŽ
Súťaž pre startupy: „Máš nápad? Prezentuj svoj startup!“
Máte nápad, ktorý chcete ďalej rozvíjať? Je váš projekt v štádiu, kedy je pripravený na rýchly rast a potrebuje na to vhodné podmienky? Startup centrum TUKE vám ponúka možnosť zapojiť sa do súťaže inovatívnych nápadov, projektov a podnikateľských riešeníČo môžete získať?
  • Startup centrum TUKE ponúka nádejným startupom možnosť získať:
  • priestory zdarma v Startup Centre TUKE,
  • možnosť využitia potrebnej kapacity unikátnych odborných pracovísk, laboratórií a iných zariadení TUKE,
  • pomoc pri tvorbe podnikateľského plánu, získavaní partnerov, vyhľadávaní potenciálnych investorov a ďalšie benefity,
  • expertnú a mentorskú podporu.

Prihlášky do 5. kola súťaže môžete zasielať do 14. marca 2017.
Viac informácií o súťaži nájdete na stránke www.startupcentrum.tuke nájdete v časti Ako sa zapojiť

INTERSTUDY - PONUKA ŠTÚDIA V ZAHRANIČÍ
Milí študenti. Máme pre vás ponuku štúdia na univerzitách v zahraničí po strednej škole. Tím medzinárodného informačného centra InterStudy pozýva maturantov na prednášky o štúdiu na univerzitách vo Veľkej Británii, Dánsku a Holandsku, ktoré sa uskutočnia počas nasledujúcich troch týždňov (25.01 – 09.02.2017) v Bratislave a Košiciach. Na týchto podujatiach sa  maturanti môžu stretnúť s vyučujúcimi, ktorí pôsobia na zúčastnených univerzitách, ako aj so slovenskými študentmi a absolventmi zahraničných univerzít.Všetky potrebné informácie nájdete na letáku, ak kliknete tu.

Ďalšie podrobnejšie informácie o možnostiach štúdia nájdete na www stránkach:
www.interstudy.sk
www.highschool.sk
www.univerzityeu.sk


"InterStudy je tu pre ľudí, ktorí túžia vedieť viac, vidieť viac, zažiť viac. Už takmer 20 rokov pomáhame ľudom, ktorí sa chcú najúčinnejším a zároveň najpríjemnejším spôsobom zdokonaliť v cudzom jazyku – či už pre svoju kariéru, štúdium, alebo jednoducho pre svoje potešenie, ... tým, ktorí chcú svojim deťom zabezpečiť lepšiu budúcnosť a vedia, že znalosť cudzieho jazyka a medzinárodná skúsenosť je k tomu neodmysliteľná, ... a tým, ktorí sa rozhodli získať kvalitné vysokoškolské vzdelanie v zahraničí."

Súčasťou *Akčného plánu prevencie obezity na roky 2015-2025*  je obmedzenie  marketingu a reklamy deťom a mládeže a prioritou obmedziť vystavenie detí najmä reklame na jedlo/nápoje s vysokým obsahomukov, cukrov a soli v školách/v školských zariadeniach. Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky prostredníctvom zamestnancov Regionálnych úradov verejného zdravotníctva v spolupráci Ministerstvom školstva vedy výskumu a športu Slovenskej republiky vykoná monitoring  opatrení, ktoré školy/školské zariadenia prijali na ochranu pred marketingovými nástrojmi a reklamou podporujúcou predaj potravín/nápojov  s vysokým obsahom tukov, cukrov a soli  v priestoroch škôl a školských
zariadení.

Vplyv reklamy na naše stravovanie

Aj keď čas reklamy v televízii väčšina z nás využije iným spôsobom, ako jej sledovaním, predsa len  informácie o propagovaných produktoch rezonujú v našich mysliach pomerne dlho. Dôvodom je neustále podsúvanie „úžasných“ efektov niektorých výrobkov. Zvlášť opatrní by sme mali byť pri propagácii nezdravých potravín. Veď, kto by nepoznal slogany typu: „Ak si nedáš sladkosť, nie si to ty“, a pod.Rýchly príjem energie prostredníctvom sladkostí je vhodný naozaj len občas, aj to pri výnimočných výkonoch. Pravidelná strava, bohatá na minerály, vitamíny, vlákninu a stopové prvky je zárukou zdravého vývoja mladého organizmu. Aj stúpenci bodybuildingu nám dajú za pravdu, že bez hodnotnej a vyváženej stravy by ťažko dosiahli očakávané výsledky.Jedine kritický pohľad na všetko okolo nás, vrátane reklám a propagácie, nám môže pomôcť nájsť správnu cestu, aby sme sa vyvarovali negatívnych dôsledkov nášho neuvedomelého správania. Staré známe „dvakrát meraj a raz rež“ – teda rozmýšľaj pred každým svojím skutkom – platí univerzálne.

VYZVI SRDCE K POHYBU
Kampaň "Vyzvi srdce k pohybu" je určená pre všetkých, ktorí majú viac ako 18 rokov a chcú urobiť niečo pre svoje zdravie. Stačí málo, vo svojom voľnom čase sa minimálne počas 4 týždňov za sebou od 20.3. do 11.6. 2017 venovať pohybovým aktivitám. Na začiatku treba vyplniť účastnícky list a potom zaznamenávať vykonané pohybové aktivity do tabuľky. Vyplnený účastnícky list treba poslať na adresu:
Odd. podpory zdravia RUVZ, Cesta k nemocnici 1, 975 56 Banská Bystrica, alebo osobne odovzdať na Regionálnom úrade verejného zdravotníctva, príslušnom k miestu bydliska. Všetky podrobnejšie informácie a účastnícky list nájdete na:
http://www.ruvzke.sk/vyzvi-srdce-2017

 

 
TOPlist
© Copyright Ing. Mária Onuferová