VITAJTE NA STRÁNKE NAŠEJ ŠKOLY
Google

Dnes je: , meniny oslavuje: , zajtra má meniny:

ŽIACI ZO ZŠ U NÁS SÚŤAŽILI
Dňa 12. 4. 2016 sa na našej škole uskutočnilo základné kolo súťaže pre žiakov ZŠ v súťaži ,,Na bicykli bezpečne". Sedem škôl využilo našu ponuku a poslalo do Strážskeho 12 súťažiacich družstiev, spolu 48 detí. Škola na chvíľu omladla, pretože táto súťaž je určená hlavne mladším cyklistom vo veku 10 až 12 rokov. Najprv všetci absolvovali test z dopravnej výchovy a potom si za asistencie našich pedagógov a študentov vyskúšali prekážkovú dráhu v jazde zručnosti na bicykli. Poslednou časťou bola úloha na postreh, kde súťažili celé družstvá spoločne. K priateľskej atmosfére prispeli všetci naši pedagógovia a študenti, ktorí sa na organizácii súťaže podieľali. Žiaci zo ZŠ mali okrem súťaženia pripravený aj zaujímavý program. Mohli sa vyfotiť s dvojníkmi detského bestselleru Harry Potter, zahrať s autíčkami na diaľkový pohon. Pripravené bolo aj malé občerstvenie. Počas čakania na vyhodnotenie súťaže si mohli vyskúšať niektoré činnosti v rámci ukážok práce Hasičského zboru fungujúceho v areáli podniku Chemko Strážske, p. Ing. Švenka - zástupcu dopravnej polície z Michaloviec a p. Mgr. Pavluvčíkovej, riaditeľky územného spolku Červeného Kríža v Michalovciach. Aj keď sa vyhlasovali najlepšie družstvá i jednotlivci - víťazom bol každý, kto sa do súťaže zapojil a ukázal svoje vedomosti i snahu správať sa na cestách bezpečne pre seba i ostatných. Veríme, že si táto súťaž nájde svoje miesto v kalendári pravidelných podujatí a o rok privítame ešte väčší počet súťažiacich. Poďakovanie patrí všetkým, ktorí akciu pomohli uskutočniť. Okrem spomenutých inštitúcií aj organizácií BECEP za poskytnutie propagačných materiálov a cien pre zúčastnených, obchodu s bicyklami FBI s. r. o. Humenné za zapožičanie bicyklov a tiež p. učiteľom a učiteľkám, vychovávateľkám základných škôl, ktorí do Strážskeho spolu so svojimi zverencami zavítali.
Fotografie z tejto akcie nájdete vo Fotogalérii.
BOLI SME V ŠAMORÍNE
Dňa 6.5.2016 sa naši učitelia a vybraní študenti 3. a 4. ročníka zúčastnili Dňa otvorených dverí v novootvorenom Technologickom inštitúte A. Ruprechta v Šamoríne, kde naši študenti boli oslovení s ponukou získať ďalšie vzdelanie a následné zamestnanie.  Po predstavení inštitútu sme sa dozvedeli, že Vzdelávaco-výskumný inštitút má ambíciu vzdelávať ročne približne 60 absolventov v trojročnom programe. Sídlom kampusu inštitútu je mesto Šamorín, časť Čilistov, kde sa v súčasnosti finalizuje multifunkčný komplex, ktorý bude otvorený v tomto roku. Absolventi programu budú „šití na mieru” potrebám spoločností patriacich do chemicko-energetického holdingu ENERGOCHEMICA SE. Táto súčinnosť vzdelávania a priemyselnej praxe je plne v súlade so vzdelávacou politikou Slovenskej republiky. Viac informácií nájdete na oficiálnej stránke inštitútu www.tiar.sk alebo kliknite na logo v ľavej časti menu tejto stránky.

2% z dane

Milí naši rodičia a priatelia školy,
aj tento rok môžete poukázať 2% z dane z príjmov na činnosť a podporu Občianskeho združenia Rodičovské združenie pri SOŠ, čím tieto prostriedky budú využité v prospech študentov našej školy. Zákon Vám umožňuje darovať 2 % zo svojich daní z príjmov neziskovej organizácii, ako je aj naše Občianske združenie. Tento dar Vás nič nestojí, pretože daň by ste inak odviedli štátu. Vaše 2 % pre nás znamenajú prejavenie dôvery a podporu v rozvíjaní našich aktivít v prospech Vašich detí. Využite možnosť rozhodnúť o Vašich 2%!
Finančné prostriedky budú použité na:

  • skvalitnenie výchovno-vzdelávacieho procesu na škole    
  • skvalitnenie vybavenia školy

Ako postupovať – nájdete tu

Tlačivá na stiahnutie: Vyhlásenie o poukázaní 2% z dane
                                   Potvrdenie o zaplatení

BOLI SME V DIVADLE
Piatok 12.2.2016 bol pre nás dňom krásneho umeleckého zážitku, keď sme sa zúčastnili predstavenia pôvodného slovenského muzikálu Jana z Arku. Ide o mnohými umelcami  sfilmovaný i literárne spracovaný námet o chudobnej pastierke, ktorá vyviedla Francúzko zo záhuby. Podľa slov tvorcov hra nie je len o Bohu, ale i o boji, viere a kráčaní po vlastnej ceste. Pre nás je zaujímavý aj názor hlavnej predstaviteľky, ktorá povedala: „Pre mňa asi najdôležitejšie posolstvo, ktoré môžeme podať ďalej, je to, aby každý náš životný boj, ktorý máme a mala ho aj Jana z Arku, sme  niesli bez strachu a vo viere."

Lyžiarsky kurz

V dňoch 23. Až 27. 2. 2016 sa študenti 1.AD a 3.D zúčastnili lyžiarskeho výcviku v stredisku SKI Litmanová. Boli medzi nimi aj takí, ktorí na lyžiach v živote nestáli a tak sme boli veľmi radi, že všetci zúčastnení urobili v zjazdovom lyžovaní značné pokroky. V záverečnej súťaži v slalome získal najlepšie umiestnenie Juraj Jozef Haňo z 1.ADdruhé miesto patrilo Jakubovi Džavanovia tretie  miesto Jozefovi Čukatovi (obaja z 3.D). Pochvalu a uznanie si zaslúžia všetci, ktorí počas celého výcviku usilovne napredovali. 
Súčasťou pobytu bola aj pútavá exkurzia v úspešnej slovenskej firme BGV s.r.o NESTWILE Park v Hniezdnom. Študenti sa oboznámili s tradičnými remeslami aj modernou výrobou a vynikajúcim marketingom podniku, ktorý 80% svojej produkcie vyváža do zahraničia. 
Nemožno nespomenúť prevádzkara penziónu Poľana, kde sme boli ubytovaní, pána Petra Kovalčíka. Svojim ústretovým prístupom si získal sympatie nás všetkých. Za jeho starostlivosť počas kurzu,  mu veľmi pekne ďakujeme.

Fotografie z lyžiarskeho kurzu si môžte pozrieť v našom FOTOALBUME.
PROJEKT  ERASMUS+
V tomto školskom roku sa naša škola zapojila do programu Erasmus+, ktorý je zameraný na získavanie jazykových a odborných zručností v zahraničí. Projekt - Získavanie pracovných skúseností v cudzojazyčnom prostredí – bol schválený a 11. októbra 2015 pocestuje 15 našich študentov a 2 sprevádzajúci učitelia do Budapešti na 3 týždne, kde budú vykonávať odbornú prax.
IMATRIKULÁCIA PRVÁKOV
Dňa 3.12.2015 sa v našej škole uskutočnila Imatrikulácia prvákov - čiže slávnostné zaradenie prvákov do radov študentov školy. Organizácie podujatia sa zhostili študenti 3. ročníka, ktorí pripravili pestrý a vtipný program a rôzne zaujímavé disciplíny, ktoré museli prváci absolvovať a pri ktorých sme sa všetci dobre zabavili. Na začiatku zástupkyňa  tretiakov prečítala imatrikulačný sľub, ktorý všetci prváci hlasným "Tak sľubujeme" potvrdili. Svoj sľub zložili aj novovymenovaný pán riaditeľ, pani zástupkyňa a triedna našich prvákov. Prváci boli potom cechovaní tak, že s dušou na krku (od pneumatiky - keďže sú to dopraváci a samotná pneumatika by bola predsa len ťažká) boli zároveň "pokrstení" síce čistou vodou ale kefou od WC (tiež čistou!). Potom boli postupne vyvolávaní, aby splnilli nejaké úlohy, ktoré na nich tretiaci vymysleli. Prváci zvládli svoj imatrikulačný deň výborne a domov odchádzali obohatení o príjemné dojmy. Touto cestou by sme radi popriali našim prvákom veľa šťastia na škole, veľa príjemne prežitých chvíľ, aby o pár rokov na stužkovej slávnosti mali na čo spomínať. 
DIVADELNÉ PREDSTAVENIE
Dňa 24.11.2015 sa naša škola zúčastní divadelného predstavenia v historickej budove DJZ v Prešove
s názvom Nemá kocúr večne hody. Všetkým prajeme hodnotný umelecký zážitok. Krátky dej:
Chudobná vdova má na vydaj dcéru, o ktorú sa uchádzajú hneď dvaja ženísi. Atraktívny, ale insolventný mladík a zároveň jeho bohatý, ale starý strýko. Každý z nich má teda celkom iné prednosti a nie je jednoduché vybrať si. Nádejná nevesta preto neustále mení svoje rozhodnutia a ženísi svoju stratégiu. Napokon sa ukáže, že starec len ťažko omladne, ľahšie
preto bude, aby chudák zbohatol. Uvidíme, čo to bude stáť...
ŠKÔLKARI V NAŠEJ ŠKOLE
      Okrem vzdelávania a výchovy žiakov  sa školy odnepamäti zapájali aj do
spoločenského života vo svojom okolí. V duchu týchto tradícií sa naša škola rozhodla aktívnejšie spolupracovať s miestnymi inštitúciami v rámci svojho odborného zamerania. Prvú aktivitu sme uskutočnili 4. 11.  2015. V priestoroch telocvične sme privítali deti z miestnej materskej školy, ktoré nám predviedli, čo sa naučili o bezpečnom správaní sa na cestách. Aktivity boli veľmi zaujímavé a detičky pozorné a šikovné. Za svoje výkony si vyslúžili mnohonásobný potlesk od svojich starších kamarátov. Naši študenti im zasa ukázali odborné učebne, v ktorých prebieha vyučovanie. Detičky odchádzali zo školy spokojné, s úsmevom na tvári. Za vydarené dopoludnie patrí poďakovanie učiteľkám MŠ i našim prvákom, ktorí sa o milú návštevu 
vzorne postarali. Fotografie z tejto  akcie nájdete v sekcii FOTOGALÉRIA.

 

  •  
TOPlist
© Copyright Ing. Mária Onuferová