VITAJTE NA STRÁNKE NAŠEJ ŠKOLY
Google

Dnes je: , meniny oslavuje: , zajtra má meniny:

Aj  literárne súťaže sú oblasťou, v ktorej si naši žiaci dokážu nájsť svoje miesto. Medzi tie, do ktorých sa každoročne snažíme zapájať patria:

 

Zemplínske pero, Horovov Zemplín a Hviezdoslavov Kubín

 

23. apríla 2007 sa v priestoroch Zemplínskeho osvetového strediska v Michalovciach konalo okresné olo 53. ročníka recitátorskej súťaže Hviezdoslavov Kubín 2
Naši študenti Anna Šimčáková a Martin Schneider dosiahli na tomto zápolení výrazné úspechy, keď obaja vybojovali pre naše školy cenné trofeje.

Vo 4. kategórii, v ktorej recitujú stredoškoláci, obsadila Anna Šimčáková - študentka tretieho ročníka SŠP - 1. miesto a Martin Schneider - študent druhého ročníka SŠP - si odniesol 2. miesto. Obaja recitátori interpretovali kompozície veršov nórskej a dánskej poézie.

Umiestnenie našich študentov je o to cennejšie, že svojimi výkonmi jednoznačne oslovili porotu a potvrdili tak svoje kvality z podobnej recitátorskej súťaže - Horovov Zemplín 2006, z ktorej si vo svojich kategóriách „vyrecitovali“ podobné umiestnenie.

Študentka Anna Šimčáková bude reprezentovať okres Michalovce v krajskej súťaži Hviezdoslavov Kubín, ktorá sa koná pod názvom „Metamorfózy slova“.

Krajské kolo recitátorskej súťaže sa uskutoční 30. 5. 2007 v Michalovciach. Držíme jej palce

 


 

 

   Do posledného ročníka Zemplínskeho pera sa zapojili žiaci Monika Lapčáková, Anna Šimčáková, Miroslava Zaputilová a Martin Schneider. V kategórii poézia si odniesli ceny

 

 

Miroslava Zaputilová 1. miesto

Monika Lapčáková    3. miesto

 

 

    V recitačnej súťaži Horovov Zemplín bol ocenený Martin Mariňák  2. miesto

 
TOPlist
© Copyright Ing. Mária Onuferová