VITAJTE NA STRÁNKE NAŠEJ ŠKOLY
Google

Dnes je: , meniny oslavuje: , zajtra má meniny:

 
 

    Medzinárodný vzdelávací program Etika v podnikaní pútavým obsahom i formou prebúdza aktívny záujem mladých ľudí porozumieť etickému rozhodovaniu ako v oblasti podnikania tak aj v živote, podnecuje medzi študentami diskusiu o platnosti univerzálnych etických princípov a hodnôt bez ohľadu na rasu či národnosť a prebúdza v nich záujem o chápanie a rešpektovanie odlišností.

 

    Počas  kurzu účastníci riešia etické dilemy vyplývajúce z prípadových štúdií v imaginárnej (virtuálnej) potravinárskej spoločnosti, v ktorej sledujú osudy protagonistov - zamestnancov. Študenti rozoberajú rozhodnutia, ktoré robí každý jednotlivý zamestnanec v rôznom funkčnom postavení v tejto spoločnosti a zároveň zvažujú a konfrontujú svoje vlastné názory na riešenia, ktoré by v podobnej situácii uplatnili. 

 

    Globálny etický program  je pre stredoškolákov atraktívny aj svojou internetovou podobou a možnosťou prostredníctvom internetových komunikačných aktivít podeliť sa o svoje názory na riešenie etických problémov v prípadových štúdiách so študentmi na celom svete, pretože program prebieha simultánne v tom istom čase vo všetkých zúčastnených krajinách.  

 

    Úspešní a aktívni študenti môžu získať nie len mnoho ďalších vedomostí a zručností ale aj certifikáty o absolvovaní tohto vzdelávacieho programu, ktoré vydáva JASR Slovensko.

 

TOPlist
© Copyright Ing. Mária Onuferová